Optisyenler Birliği

reklam

Tamir İçin Gelen Gözlüklere Dikkat!

Tamir İçin Gelen Gözlüklere Dikkat!
6 views
21 Eylül 2020 - 16:04

TAMİRE VEYA DÜZELTİLMESİ İÇİN GETİRİLEN GÖZLÜKLER:

Özellikle bir şekilde yamulmuş bir gözlüğü düzeltmeden önce mutlaka sahibine düzeltme esnasında çerçevenin veya camının kırılabileceği söylenmelidir, bu konuda risk almanın hiç manası yok. Aslında bunun ustalıkla da çok alakası yok, ne kadar dikkat edersek edelim bazen gözlük elimizde kalabilir,(Aşırı güven felakettir:).

Bir de böyle durumlar kendi başına yeterince zorlayıcı değilmiş gibi, tamirde kırılan gözlüğün sahibi, ya çok titizdir, ya yüksek numaralı ve yedek gözlüksüzdür, ya ertesi gün Almanya’ya gidiyordur, ya da daha da beter bir durumdur.

Genç arkadaşlar emin olun bu olay %90 böyle durumlarda oluyor…

Kıssadan hisse tamir ve düzeltmelerde dikkatli olalım ve sahibine gerekli bilgilendirmeyi önceden yapalım.

Benim en ilginç olayım yaklaşık 15-20 yıl önce dönemin valisinin (Yüksek miyop) metal çerçevesinin plaketlerini değiştirirken plaket ayağını kırdım ve ertesi gün bayramdı. Çerçevede uyduramadık şimdi rahmetli olan valimiz o bayramı kırık gözlükle geçirmişti.(Şimdi anlatırken basit gibi göründü ama o zaman epeyce bir strese girmiştim)

Tamer BEYAN

Optisyen

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

optisyenlerbirligi.com © Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları tarafımıza aittir. Kaynak göstererek paylaşabilirsiniz.