Optisyenler Birliği

reklam

Seviye I Eğitimleri Bugün Başlıyor

Seviye I Eğitimleri Bugün Başlıyor
6 views
13 Ekim 2020 - 11:47

Optisyenlik Mesleği Eğitim ve Dayanışma Derneği’nin düzenleyip organize ettiği ‘’Optisyenliğe Giriş Seviye I ‘’ isimli eğitimleri bugün başlıyor.

Seviye I eğitimleri toplamda 8 saat süren ve optisyen adaylarına katkı sağlamak amacıyla düzenlenen bir başlangıç eğitimi. Tamamen sanal ve zoom üzerinde verilecek bir eğitim şekli. Yaklaşık 10 gün önce duyurusu yayınlanan Seviye I eğitimlerine sadece optisyenlik öğrencileri ve 2020 mezunları katılabiliyor. Buna rağmen 300’ün üzerinde müracaat başvurusu alan eğitime yalnızca şartlara uygun yaklaşık 150 optisyen adayı katılabilecek. Müracaatlar gün içerisinde de devam ediyor.

Eğitimler daha önce duyurulduğu üzere 8 farklı konu başlığı altında 8 farklı optisyen tarafından anlatıcak. Seviye I eğitimlerine katılan optisyen adayları bir sonraki ay düzenlenecek olan Seviye II eğitimlerine devam edebilecekler.

Bu akşam Optisyen Erdem Güngör optisyenlik mesleğindeki tanımları anlatacak.

Ayrıca OMEDD (Optisyenlik Mesleği Eğitim ve Dayanışma Derneği) düzenli olarak haftalık eğitim sohbetleri yapmaya devam ediyor. Bu hafta 4.’sü düzenlenecek olan programa farklı üniversitelerde görev yapan optisyenlik bölümü hocaları davet edildi.

OMEDD bu yıl ilk defa gözlük montajı hakkında ayrıntılı videolar çekmeye de başlıyor. Çektikleri bu videoları OBEVTA ( Optisyenlik Bölümü Eğitim ve Tecrübe Atölyesi) facebook grubunda paylaşan OMEDD yetkilileri önümüzdeki günlerde birden fazla konu hakkında videolarına devam edeceklerini duyurdular.

Geçtiğimiz günlerde alınan bir kararla OMEDD Başkanı seçilen Optisyen İsmail UYAR katıldığı bir zoom programında ‘’Önümüzdeki günlerde optisyen adayları için günü birlik eğitim ve soru cevap eğitimlerine geçeceğiz ‘’ açıklamasında bulundu.

Pandemi sebebiyle sanal eğitimlerin arttığı günümüzde OMEDD optisyen adaylarının her zaman yanında olduğunu bir kez daha gösterdi.

Optisyen Hatice EREN

Haber Editörü

İletişim: obevta@gmail.com

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

optisyenlerbirligi.com © Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları tarafımıza aittir. Kaynak göstererek paylaşabilirsiniz.