Optisyenler Birliği

reklam

Beta Optik Olarak Meslektaşımızın Yanındayız!

Beta Optik Olarak Meslektaşımızın Yanındayız!
12 views
02 Mayıs 2021 - 20:03

Değerli Meslektaşlarımız, 29.Nisan – 17.Mayıs arasında uygulamaya konulan ‘Kapanma’ sürecinde, Optisyen-Gözlükçü Müesseselerinin de muafiyet dışında bırakıldığına ilişkin TITCK kararı, tüm sektör paydaşlarında olduğu gibi, tarafımızca da yadırganmıştır. Zira, ilgili yasa ve yönetmeliklerle Tıbbi Cihaz Merkezleri olarak tanımlanan ve gerek 27.04.2021 tarihli İçişleri Bakanlığı genelgesinde, gerekse 28.04.2021 tarihli TİTCK yazısında ve doğru bir şekilde, muafiyet kapsamında olduğu işaret edilmişti. Bu defa 30.04.2021 tarihli TITCK yazısıyla, muafiyet dışı bırakılması, gözlük kullanıcılarının olası mağduriyetlerine sebebiyet verilebilecek olmasının yanı sıra, yönetmelik anlamında bir çelişki oluşturduğunu düşünüyoruz.

Alınan son kararın, her ne kadar doğrudan Optisyen-Gözlükçü müesseselerini muhatap aldığı ortada ise de, tedarikçi-üretici paydaşları olarak konuya kayıtsız kalmamız düşünülemez. Bu süreçte, popülist yaklaşımlar yerine sonuç odaklı aksiyonların alınması gerektiğini düşünüyoruz. Hukuken bu aksiyonları alabilecek merciler, gözlükçü meslektaşlarımızın yasal temsilcileri olan Optisyen ve Gözlükçüler Odaları ve Birliğidir. Adı geçen sektör yöneticilerinin çalışmalarını ve gayretlerini takdirle takip ediyoruz. Katkı sağlayabileceğimizin düşünülmesi halinde Beta Optik olarak yanlarında olduğumuzun bilinmesini isteriz.

Bu vesileyle, mübarek Ramazan ayınızı tebrik eder, hayırlı işler ve sağlıklı günler dileriz. Saygılarımızla,
BETA OPTİK SANAYİ TİC. LTD. ŞTİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

optisyenlerbirligi.com © Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları tarafımıza aittir. Kaynak göstererek paylaşabilirsiniz.