Optisyenler Birliği

reklam

Akıllı Gözlükler İnternetten Satılmaya Başlandı

Akıllı Gözlükler İnternetten Satılmaya Başlandı
10 views
23 Ocak 2021 - 16:16

Görme ihtiyacımızı karşılamak için ortaya çıkıp estetik isteğimizi artıran,kimi zaman sağlık kimi zaman aksesuar olarak biz insanlara yol arkadaşı olan gözlükler şimdi ise teknolojiyle paralel ilerleyerek yanımızda kalma sürekliliğini gösteriyor.
Giyilebilir teknoloji kapsamında olan akıllı gözlükler 20 Kasım 2020 tarihinden itibaren internet alışverişi kanalından piyasaya sürüldü.

Güney Koreli gözlük markası ile tasarım çizgisini belirleyen akıllı gözlük estetik açıdan problem oluşturmuyor.Telefon yanıtlama ve kişisel asistan fonksiyonlarını odak noktası olarak ele alıyor.Gözlük olarak tüm işlevselliğini saplarında bulunan hoparlörler ve dokunmatiğinden alıyor. Akustik sistemi olarak ters ses dalgaları yoluyla tasarlanan gözlük sapları ses düzeyini en aza indiriyor.Sessiz ortamlarda dahi kullanıcılarını bu konuda rahatsız etmiyor. Üst düzey titanyum alaşımdan oluşan akıllı gözlük aynı zamanda elastik menteşe sistemi ile zamana karşı dayanıklılık gösteriyor. Üretim amacı bakımından teknolojiyi esas alan gözlük,sağlığında göz ardı edilemeyeceğinden ötürü isteğe bağlı güneş cam veya optik cam olarak değiştirilmesi adına olanak sağlıyor.Tek dezavantajı olarak şu anda göze gelen özelliği sap kısımlarında bulunan hoparlör ve dokunmatik sistemi dolayısıyla su değmemesi gerektiğidir.

Müzik dinlemeyi,telefon konuşmayı akıllı gözlük aracılığıyla bizlere sunan dünyaca ünlü teknoloji markası son dönemde popüler olan kulaklıklara ve saatlere karşı çığır açmış durumda.Başta optik sektörü olmak üzere giyilebilir teknoloji sektörüne de katkı sağlayacak olan ürün satın alacak olan kullanıcılarına heyecan veriyor.Akıllı gözlüğü merak edenler için gerekli internet sitesinde bulunan bilgiler yeterli olacaktır.
Saygılarımla selamlıyorum.

Haber:
Ayşe Nur

ABADANOĞLU

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

optisyenlerbirligi.com © Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları tarafımıza aittir. Kaynak göstererek paylaşabilirsiniz.