Optisyenler Birliği

Yozgat’lı Gözlükçüler Oda Aidatına Karşı İmza Topladı

Yozgat’lı Gözlükçüler Oda Aidatına Karşı İmza Topladı
22 Temmuz 2020 - 12:46

Yozgat merkez ve ilçelerindeki bütün gözlükçüler organize olarak Oda aidatlarını ödeyemeyeceklerine dair ayrı ayrı dilekçeler topladılar. Toplanılan dilekçeler cevaplanmak üzere Kayseri Optisyen-Gözlükçüler Odasına kargo edilecek. Oda üyesi optisyen ve gözlükçüler, Oda aidatlarını yüksek bulmakla beraber zaten pandemi sürecinde işlerin sıkıntısından hiç ödemeyecek durumda olduklarını belirttiler.

 

Yozgat merkezde gözlükçülük yapan Optisyen Kerim Gülay yaptığı açıklamada ‘’ Bizler siftahsız dükkan kapatmaya alışmış durumda iken bu aidatları ödemeyeceğimizin bilinmesini isteriz. Devlet bile vergi ve ssk borçlarını ertelemişken Odalarımızın bizlere temmuz ayında aidatları ödeyin demesi bizleri derinden üzmüştür. Böyle bir durumda aidat ödeyebileceğimizi nasıl düşünürler. Üstelik benim gibi mesul müdürler işyerlerinden maaşını bile tam alamazken aidatı nasıl ödeyecek ‘’ dedi.

 

Yerköy’de gözlükçülük yapan Optisyen Kerem Kasın ise verdiği demeçte ‘’ Bu odalar bizi temsil ediyorsa bilsinler ki ben bu ücreti ödeyemem. Odalar bizi böyle mi koruyup haklarımızı savunacak? Zaten iş güç yok kepenk indirecek duruma geldik bir de üstüne aidat aidat diye ısrarcı tavır takınmaları hiç doğru değil. Ben ödeyemeyeceğim…‘’ ifadelerinde bulundu.

 

 

Optisyen İsmail UYAR ‘da Oda aidatları hakkında ‘’ Geçmişte olduğu gibi istediği zaman yönetmelik değiştirebilen Birlik yönetiminin değerli üyeleri dilerlerse aidat konusuna da çözüm bulabileceklerine inanıyorum. Tüm Türkiye’de pandemi dolayısıyla gözlükçülerin aidat meselesinden şikayetçi oldukları herkesin malumu. Gözlükçüler şikayetçi iken Birlik yönetiminin sessiz kalması ve şikayetleri duymazdan gelmelerine bir anlam veremiyorum. Yönetilenlerin istediği olmayacak, yöneticiler sessiz kalacak çözüm bulmayacaksa gözlükçüler kime nasıl inanacak güvenecek ? cümlelerini kurdu.

 

Toplanan dilekçelerde aşağıdaki ifadeler yer alıyor:

‘’ KAYSERİ OPTİSYEN GÖZLÜKÇÜLER ODASI’NA

Odanıza kayıtlı bir optisyenlik müessesesi sahibi/mesul müdürü olarak, tarafımdan 2020 yılı aidatları Temmuz ayı sonuna kadar 1221.80 TL aidat ödemem istenmektedir. Bildiğiniz üzere ülkemizde görülen ve hayati önem arz eden Covid-19 virüsü sebebiyle optisyenlik mesleğini icra eden optisyen/gözlükçüler ekonomik sıkıntılar yaşamaktadırlar. Pandemi sebebiyle optisyenlik müesseselerinin iş kaybının olduğu ve bu iş kayıplarının daha ne kadar devam edeceği belirsizdir. Pandemi sebebiyle optisyenlik müessesemizin yaşadığı ve mücadele etmek zorunda olduğu diğer ekonomik sıkıntıları da göz önünde bulundurursak, 2020 Temmuz ayında ödememiz gereken 1221.80 TL tutarındaki Oda aidatını ödeyemeyecek durumdayım. Bahsi geçen 1221.80 TL aidatı çok bulmakla beraber, covid-19 mücbir sebebini de göz önünde bulundurarak aidatların alınmamasını Odanızdan talep eder bahsi geçen sebeplerden ödeyemeyeceğimi bildiririm. Dilekçemin Oda yönetiminiz tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını ve gereğinin yapılmasını arz ederim ‘’

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
GÜNLÜK HABER AKIŞI
OPTİSYEN.COM
GÜNLÜK HABER AKIŞI
OPTİSYEN.COM
GÜNLÜK HABER AKIŞI
OPTİSYEN.COM
GÜNLÜK HABER AKIŞI
OPTİSYEN.COM
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Optisyen.COM

Administrative Coordinator: !s-M@!L Uy@r