Optisyenler Birliği

reklam

Uzun Süren Korona Yasakları Gelirse Gözlükçüler Ne Yapacak?

Uzun Süren Korona Yasakları Gelirse Gözlükçüler Ne Yapacak?
9 views
16 Aralık 2020 - 0:51

Almanya ve Hollanda gibi gelişmiş ülkeler korona sebebiyle uzun süreli yasaklara başlayacak.

Hollanda 5 hafta, Almanya ise 10 Ocak tarihine kadar karantina yoluna giderek sokağa çıkma yasakları başlatacak.

Hollanda Başbakanı Mark Rutte, ülke çapında koronavirüsle (Covid-19) mücadele kapsamında 5 hafta karantina uygulanacağını ifade etti.  Hollanda’da yasaklar boyunca eczaneler, kuru temizlemeciler ve gözlükçüler gibi süpermarketler, kasaplar ve fırıncılar da açık kalacak.

Almanya ise çarşamba gününden itibaren karantinaya giriyor. Önlemler kapsamında, süpermarketler, sağlık malzemesi, bebek malzemeleri satan işyerleri, fizik tedavi, hayvan yemi satan işyerleri, eczaneler, gözlükçüler, bankalar, benzin istasyonları, postaneler, toptancılar açık kalacak.

Yani her iki ülkede de yasaklar olmasına rağmen gözlükçüler görevinin başında olacak.

Bildiğiniz gibi ülkemizde de hafta sonları sokağa çıkma yasakları devam etmekte olup yılbaşında cuma, cumartesi ve Pazar günleri sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Asıl soru şu:

  • Korona sebebiyle ülkemizde 10 gün ve üzerinde karantina yasakları başlasa gözlükçüler ne yapacak?

Sosyal medyada bazı meslektaşlarımız ‘’ sokağa çıkmak yasakken kim gelecek ‘’ diye yorumlar yapıyorlar. Bildiğiniz gibi sokağa çıkmak yasak ama açık olmasına müsaade edilen dükkanlara gitmek yasak değil. Sokağa çıkma yasağında mecbur kalınması durumunda fırına, markete, eczaneye gidebiliyorsunuz. Gözlükçülerinde açık olması durumunda insanlar markete gidiyor gibi gözlükçülere gidebilecek.

Şimdi soruyu değiştirelim

  • Korona sebebiyle gözlükçüler kapalı olursa gözlük kullanıcılarının ihtiyaç halinde nereden gözlük temin edecekler?

Lütfen düşüncelerinizi hemen aşağıdan yorum olarak yapınız.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

optisyenlerbirligi.com © Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları tarafımıza aittir. Kaynak göstererek paylaşabilirsiniz.