Optisyenler Birliği

reklam

Odalar Ortak Broşür Hazırlasın

Odalar Ortak Broşür Hazırlasın
10 views
23 Eylül 2020 - 12:40

Saygıdeğer meslektaşlarım;

‘’Devletin verdiği gözlük” konusunda bir kere de ben dikkat çekmek istedim.

Bildiğim kadarıyla 18 yıldır SGK aynı oranda katkı payı vermeye devam etmektedir. Ancak 18 yıldır optisyen-gözlükçülerin aldığı tüm malzemelerin fiyatı aynı olmadığı gibi değişmeye de devam etmektedir . Bunun aksini söyleyen varsa elbette dinlemek isterim. Hal böyle iken hala ”ücretsiz gözlük” diye gelen vatandaşlarımıza ne demeli ? Kaldı ki “nasıl olur, ücretsiz alıyorduk, şurası burası veriyor” diyerek tartışmalara kadar ulaşan boyutlara oluşuyor.

O yüzden artık bu konuda tüm meslektaşlarımızın fikrini ve desteğini almak, bunun yanı sıra konu hakkındaki kendi düşüncemi bildirmek istedim.

Bence Optisyen-Gözlükçü Odalarının bu konuda, devletin 18 yıldır aynı katkı payını verdiğini, şu anda ücretsiz gözlük verilmediğini, devletin katkı payına ek en uygun çerçeve ve cam alınsa dahi reçete farkı ödemeleri gerektiğini belirten bilgilendirme amaçlı broşürler hazırlaması uygun olacaktır. Bizler de müesseselerimizde vatandaşların görebilecekleri şekilde bu yazıları bulundursak en azından küçükte olsa bir fayda olacağı düşüncesindeyim.

Daha sonra Optisyen-Gözlükçü Odalarımız da konu hakkında Sağlık Bakanlığı ve SGK’dan da bu konuda resmi bilgilendirme yazıları talep edebilir. Hem de vatandaşlarımız Optisyen-Gözlükçü Odalarının resmi bir şekilde var olduğunu da öğrenmiş olurlar.

Bu ve buna benzer konularda Optisyen-Gözlükçü Odalarının da destekleri ile yapılabilecek düşüncelerinizi almak isterim. Tabi meslektaşlarım bu konuyu ağız birliği ve işin doğrusu açısından böylece vatandaşlarımıza anlatması gerekir. Herkese bol kazançlar ve kolaylıklar diliyorum. Saygılarımla.

Hayri YATMAZ

-Optisyen-

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

optisyenlerbirligi.com © Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları tarafımıza aittir. Kaynak göstererek paylaşabilirsiniz.