Optisyenler Birliği

reklam

Kırılan Gözlük Garantili Midir?

Kırılan Gözlük Garantili Midir?
16 views
22 Temmuz 2021 - 11:40

Gözlük çerçevesi kırılmaya karşı garantili midir?

Bildiğiniz üzere optik ve güneş gözlüğü çerçeveleri 2 yıl garantili olarak satılmaktadır.

Peki garanti belgesi üzerinde yazan garanti şartları suistimal ediliyor mu?

Sektördeki meslektaşlarımız üzerinden yaptığımız sohbetlerde birçok gözlükçü kırılan çerçevelerin garanti kapsamına girmediğinden bahsetmektedir. Bununla beraber toptan firmaların kırılan çerçevelerin garanti kapsamında değiştirme insiyatifinin suistimal edildiğini söylemekteler.

Bazı gözlükçüler kırık gözlük çerçevelerini garanti kapsamında değiştirme olayını abartarak hem diğer meslektaşlarını hem de toptan firmaları zor duruma sokmaktadırlar. Bu anlamda kırılan ürünlerin değiştirilmesi konusu mağduriyet yaşatmaktadır.

Çerçeve toptancıları da kırılan çerçevelerin değiştirilmesi konusundan oldukça şikayetçiler. Kırılan ürünlerin garanti kapsamına girmediğini belirten bazı toptan firmalar değiştirmedikleri takdirde gözlükçülerin tepki gösterdiğini ifade etmektedirler.

Netice itibariyle 2 yıl garantili denilerek satılan çerçeveler kırılınca değiştirilmesi birçok kişinin hak kaybına sebep olmaktadır.

Üstelik bu durum zamanla gözlük kullanıcılarını da olumsuz etkilemekte ‘’gözlüğüm kırıldı değiştirin’’ demesine sebep olmaktadır.

Garanti kasko değildir!

Garantili ürünlerin kaskoluymuş gibi değiştirilmesi garanti belgesinde yazılan maddelere uymamaktadır! Garanti şartlı garanti belgesinde yazmaktadır.

Bu anlamda kırılan ürünlerin değiştirilmemesi tüm sektör bileşenlerini duyarlı davranmaya davet ediyoruz.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

optisyenlerbirligi.com © Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları tarafımıza aittir. Kaynak göstererek paylaşabilirsiniz.