Optisyenler Birliği

reklam

İstanbul OGO Başkanı Bilgilendirdi

İstanbul OGO Başkanı Bilgilendirdi
9 views
21 Nisan 2021 - 6:41

İstanbul Optisyen Gözlükçüler Odası Başkanı Sayın Ayhan DEMİRCAN 15 Nisan 2021 Perşembe günü TGRT Haber canlı yayınında Ticaret Bakanlığı Ürün Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğü tarafından güneş gözlüklerine getirilen yeni standart üzerine değerlendirmeler yapmış, güneş gözlüğü kullanımı ve optisyenlik müesseselerinden temini konusunda önemli uyarılar yapmıştır.

Özellikle pandemi döneminde kullanımı artan; internet üzerinden ve işporta tezgahlarında “Mavi Kaplamalı Cam” adı altında satışı yapılan gözlüklerin insan sağlığını olumsuz etkilediği konusunda halk sağlığını yakından ilgilendiren açıklamalarda bulunmuş, bu ürünlerin tıbbi cihaz statüsünde yer alması konusunda gerekli çalışmaların başlatıldığını belirtmiştir.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

optisyenlerbirligi.com © Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları tarafımıza aittir. Kaynak göstererek paylaşabilirsiniz.