Optisyenler Birliği

reklam

Gözlükçüler Sokağa Çıkma Yasağında Dükkan Açabilir Mi?

Gözlükçüler Sokağa Çıkma Yasağında Dükkan Açabilir Mi?
11 views
22 Nisan 2021 - 10:46

Covid 19 vaka sayılarının artmasıyla beraber ülkemizde yasaklı günler geri dönüyor. 23 Nisan 2021 Cuma günü covid 19 tedbirleri sebebiyle sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

Sokağa çıkma yasağı olmasına rağmen ülkemizdeki özel hastaneler ve bu hastanelerin bir çok polikliniğinde olduğu gibi göz poliklinikleri de hasta kabul ediyor.

Gözlükçüler şaşkın durumda! Herkes birbirine soruyor!

Bazı özel hastane karşısında hizmet veren gözlükçüler sokağa çıkma günlerinde resmi kurumları ve bağlı bulundukları Stk ‘ ları arayarak 23 Nisan Cuma ve devamında ki Cumartesi günü açık olup olamayacağında farklı cevaplar almaktadırlar. Özellikle bazı kişi ve kurumların verdikleri cevaplar bizleri şaşırtmaktadır. Genelge ile müsade edilen bir meslek grubuna, maddi zorluklar yaşadığımız bu pandemi günlerinde dükkanını kapat demek akıl tutulmasıdır. Eğer mevcut düzenlemeler ve genelgeler buna müsaade ediyorsa, meslektaşlarımız neden cuma ve cumartesi günü özel hastane karşısındaki optisyenlik müesseselerini açamasın?

Doğru cevap şudur:
İçişleri Bakanlığı tarafından 14.04.2021 tarihinde yayınlanan Kısmi Kapanma Genelgesi kapsamında “İlaç, tıbbi cihaz, tıbbi maske ve dezenfektan üretimi, nakliyesi ve satışına ilişkin faaliyet yürüten iş yerleri ile burada çalışanlar” sokağa çıkma kısıtlamasında muaf tutulmuştur.

Dolayısıyla yukarıdaki genelge kapsamında hizmet vermek isteyen meslektaşlarımız müesseselerini açabilir.

Bunun dışında Stk’ların ve bazı kişilerin sizlere verdiği cevaplar tavsiye niteliğindedir!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

optisyenlerbirligi.com © Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları tarafımıza aittir. Kaynak göstererek paylaşabilirsiniz.