Optisyenler Birliği

reklam

Denetlemelerde Yaşanan Karekod Sorunları !

Denetlemelerde Yaşanan Karekod Sorunları !
9 views
27 Temmuz 2021 - 7:13

Bundan belkide birkaç ay sonra bu şekilde bir başlık atarak haber yapabiliriz.
Bildiğiniz gibi bütün optik çerçevelerin karekodları artık üzerinde yapıştırılı olmak zorunda. Denetlemelerde bu karekodların sorgulatacağı ve karekodsuz ürün olmaması gerektiği sık sık dile getirilmekte.

Toptancı firmalarının birçoğu ürünlerini, karekodları çerçevelerin üzerine basılı halde gönderirken, bazı firmalar karekodları çerçevelerin yanında göndermektedir. Böyle durumlarda gözlükçüler karekodları model model ayırarak çerçeve üzerlerine yapıştırmaktalar. Bu durum oldukça zaman kaybı olmakla beraber hata payını da artırmaktadır. Gözlükçüler ürün aldıkları firmalara bu konuyu dile getirmelerine rağmen ısrarla bazı firmalar yine aynı şekilde karekodları ayrı göndermektedir!

Bu konuda gözlükçülerin şikayetleri artmaktadır.

Toptan firmaların karekodları çerçeve üzerinde yapıştırılı olarak göndermeleri daha sağlıklı olacaktır.
Bir diğer konu ise bazı karekodların çok kalitesiz malzemelerden üretilip çerçeve üzerine yapıştırılması. Birçok karekod okunmuyor ve kısa sürede yıpranıyor. Karekodların kalitelerinin de artılması iyi olacaktır.

Bu konuya en kısa sürede çözüm bulunmasını temenni ederiz.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

optisyenlerbirligi.com © Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları tarafımıza aittir. Kaynak göstererek paylaşabilirsiniz.