Optisyenler Birliği

reklam

20 Odamızda TOGB’nin Yanında

Hukukçularımız gerekli cevapları verdiler ve girişimlerde bulundular. 20 odamızda Birliğimizin yanında bu davalara müdahil olarak katılmaktadır.

20 Odamızda TOGB’nin Yanında
9 views
26 Mart 2021 - 9:53

Türk Optisyen-Gözlükçüler Birliği olarak; son günlerde Birliğimizin ilk Genel Kurul ve seçiminin engellenmesine yönelik açılan iki dava ile ilgili bilgi paylaşımı yapma gereği doğmuştur.

Bilindiği gibi Birliğimizin 3 – 4 Nisan 2021’de birinci olağan büyük Genel Kurul toplantısı ve yönetim organlarının seçimleri yapılacaktır. Birliğimizin ve odalarımızın kuruluş aşamaları tamamlanmış olup; Türkiye’nin büyük ve onurlu anayasal meslek birlik ve odaları arasında yerini almıştır. Ancak oda seçimlerinde yönetime seçilemeyen iki meslektaşımız maalesef Türk yargısını devamlı meşgul ederek, sosyal medyada zihin karışıklığı ve fitne çıkarmaya çalışmaktadır. Bu iki meslektaşımız Danıştay Sekizinci Dairede birkaç tane mükerrer yönetmelik iptal davası açtılar.

Danıştay sekizinci daire 2020’ye 2604 2020 ye 3277 2000 23.007 2771 ve 2020’ye 904 esas sayılı davalarla kuruluş Kanunumuzun iptali için Anayasa Mahkemesine başvuru talep etmişlerdir. Danıştay yürütmeyi durdurma taleplerini henüz kabul etmemiş olup, Ankara İdare Mahkemelerinde açtıkları davalarda da yürütmeyi durdurma talepleri ve davaları reddedildi. En son olarak İstanbul ’dan maalesef birlikte hareket ettiklerini gösterir bir şekilde aynı avukat marifetiyle Ankara 6. ve 12. İdare Mahkemelerinde Altıncı İdare Mahkemesi’nin Dosya numarası 2021’e 525 ve 2021’e 489 esas sayılı olup bu davalarla 3 Nisan tarihinde başlayacak büyük Genel Kurul toplantımızın iptalini istemişlerdir.

Hukukçularımız gerekli cevapları verdiler ve girişimlerde bulundular. 20 odamızda Birliğimizin yanında bu davalara müdahil olarak katılmaktadır. Türk adaletine ve mahkemelerimize güveniyor, Meslektaşlarımızın haklarını sonuna kadar korumaya,mesleğimize zarar vermeye çalışanlarla hak hukuk ve adalet anlayışı ile mücadele etmeye devam edeceğiz. Tüm Optisyen-Gözlükçülerimiz müsterih olsun.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

optisyenlerbirligi.com © Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları tarafımıza aittir. Kaynak göstererek paylaşabilirsiniz.