Optisyenler Birliği

reklam

1. Bölge İstanbul Optisyen-Gözlükçüler Odası

1. Bölge İstanbul Optisyen-Gözlükçüler Odası
17 views
24 Ekim 2021 - 18:56

Bölge İstanbul Optisyen-Gözlükçüler Odası Olağan Genel Kurul Toplantısı Gerçekleşti

Genel Kurula Türk Optisyen-Gözlükçüler Genel Başkanı Ergün Karaçanak, İstanbul Optisyen-Gözlükçüler Odası Başkanı Ayhan Demircan ve çok sayıda üye  katıldı.

Genel kurulun açılış konuşmasını gerçekleştiren Genel Başkan Karaçanak: “Sektörümüzün yılllarca birikmiş çok sayıda çözülmesi gereken sorunlarını sorumluluk bilinciyle, birlik beraberlik içerisinde, çözüm odaklı, kurum kültürüne uygun gayretli bir çalışma ile tüm sorunlarımızın üstesinden geleceğimize inanıyoruz. Bu bilinç ve özveri ile göreve geldiğimiz günden bu yana çalıştık ve çalışmaya devam edeceğiz’’ dedi.

Sorunları çözmek ve mesleği yukarılara taşımak için göreve geldiklerini ve bunu meslektaşlarıyla el birliğiyle çözeceklerini açıklayan Genel Başkan Karaçanak, “Sorunların ilk sırasında, Oda Birlik Kanunu, 5193 sayılı Meslek Kanunumuzun kapsamlı olmaması, sektörümüzdeki dikey büyüme, tekelci bir piyasa oluşumuna  doğru giden süreç, yeni mezun meslektaşlarımızın istihdamı ve yeni çalışma alanlarının oluşturulması, özellikle güneş gözlüklerinin kayıt dışı yollardan ülkemize getirilmesi, optik çerçeve ve lenslerin internet üzerinden satılması gibi birçok sorunumuz bulunmaktadır” şeklinde konuştu.

Oda ve Birlik Kanununun iptali için Danıştay’a dava açılmasını da eleştiren Karaçanak şunları kaydetti, “Dava Danıştay’ın ardından Anayasa Mahkemesine sevk edilmişti. Anayasa Mahkemesi ek 1. Maddenin 1.fıkrasına karşı iptal istemini reddetmiş, yani oda birlik kurulması maddesini onaylamıştır. EK1. maddenin 2. fıkrasını iptal etmiş ve geçici 4. maddedeki disipline ait hükümlerin yönetmelikle değil kanun ile düzenlenmesi gerektiğini  belirterek bu kısımlar için iptal kararı vermiş, ancak iptal kararının 9 ay sonra yürürlüğe girmesine hükmetmiştir.

Kurum kültürüne yakışan, sorun ve çözümlerimizi kendi içimizde tartışmak ve çözüme ulaştırmaktır. Aksi durum mesleğimizin itibarını Kurumlar nezdinde zedelemekte, sorunlarımızın çözüme ulaşmasını zorlaştırmaktadır”

Yoğun bir katılımla gerçekleşen Genel Kurul sonrası Genel Başkan Ergün Karaçanak ve katılımcılar toplu fotoğraf çektirdi.

Kaynak: https://togb.org.tr

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

optisyenlerbirligi.com © Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları tarafımıza aittir. Kaynak göstererek paylaşabilirsiniz.