Optisyenler Birliği

reklam

MSKÜ ile Muğla Optisyen-Gözlükçüler Odası Başkanlığı İşbirliği Protokolü İmzalandı

MSKÜ ile Muğla Optisyen-Gözlükçüler Odası Başkanlığı İşbirliği Protokolü İmzalandı
19 views
24 Ekim 2021 - 19:50

MSKÜ Muğla Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü ile Muğla Optisyen-Gözlükçüler Odası Başkanlığı İşbirliği Protokolü İmzalandı

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ile kamu kurumu niteliğindeki Muğla Optisyen-Gözlükçüler Odası arasındaki işbirliğinin ve faaliyetlerin geliştirilmesini sağlamak amacıyla Muğla Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü ile Muğla Optisyen Gözlükçüler Odası Başkanlığı arasında işbirliği protokolü imzalandı.

İmza törenine MSKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek de katıldı. Çiçek imza töreninde yaptığı konuşmada; “Muğla Optisyen Gözlükçüler Odası ile bugün imzalanan bu protokol, üniversitemizin bakışını çok yansıtıyor ve aslında isteyerek, bizim çoğu birimimizin şu anda uyguladığı bir yöntem. Burada amaç üniversitemizi sektöre yaklaştırmak ve daha verimli bir sonuca ulaşmak. Bunları yapan nadir üniversitelerden birisiyiz, gerçekten heyecan verici bir durum ve sonuçlarının da heyecan verici olacağına eminiz. Herkese hayırlı olsun.” İfadelerine yer verdi.
Törende Muğla Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Fatih Mehmet Demir de açıklamalarda bulundu. Muğla Optisyen-Gözlükçüler Odası ile gerçekleşecek olan bu işbirliğinin Optisyenlik Programı öğrencilerinin hem yaz döneminde meslek stajlarını daha verimli hale getirmek için hem de dönem içi ders uygulamalarını optisyenlik müesseselerinde yapabilmelerini sağladığı için optisyenlik ve gözlükçülük mesleğinin tanıtımında önemli bir rol oynayacağını vurguladı.

Muğla Optisyen-Gözlükçüler Odası Başkanı Sinan Çetinkaya ise “Muğla Optisyen ve Gözlükçüler Odası olarak, mesleğimizin, meslektaşımızın ve optisyenlik öğrencilerimizin eğitimden, ticari hayatına başladığı süreç ve hatta meslek hayatının her evresinde mesleği layıkıyla yapabilmeleri için bu protokole çok önem veriyoruz’’ dedi. Türkiye’de ilk olma özelliğini taşıyan bu protokolün hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.
Törende MSKÜ Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Aylin Karalezli, Muğla Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Optisyenlik Programı öğretim elemanları Dr. Öğr. Üyesi Yusuf Samancıoğlu ve Öğr. Gör. Nevrihan Gürleyük, Türk Optisyen-Gözlükçüler Birliği Genel Başkan Yardımcısı Levent Akyer, Birlik Yönetim Kurulu üyesi Hakan İnan ile Muğla Optisyen Gözlükçüler Odası yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu.

Kaynak: www.togb.org.tr

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

optisyenlerbirligi.com © Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları tarafımıza aittir. Kaynak göstererek paylaşabilirsiniz.