Optisyenler Birliği

reklam

Den-İz Sistemi İle İlgili Açıklama

Den-İz Sistemi İle İlgili Açıklama
28 views
24 Ekim 2021 - 23:33

T.C. Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Denetim ve Değerlendirme Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan duyuruya istinaden (duyuru için tıklayınız);  01/01/2022 tarihinden itibaren, İl/İlçe Sağlık Müdürlükleri vasıtasıyla optisyenlik müesseselerine yönelik gerçekleştirilen denetimlerde Den-İz sistemine geçilecektir.

Sağlık Tesisleri Denetim ve İzleme Sistemi (Den-İz); optisyenlik müesseselerinin rutin denetimleri ile ihbar ve şikâyetlere istinaden veya yazılı ve görsel basın, işitsel yayınlar, sosyal paylaşım siteleri, elektronik ortam ve benzeri iletişim kanallarında ilgili mevzuat ve Bakanlıkça belirlenen politika ve düzenlemelere aykırı olan bildirim ve faaliyetlere istinaden gerçekleştirilecek olağandışı denetimlerde ülke genelinde İl Sağlık Müdürlükleri denetim ekipleri tarafından 01/01/2022 tarihi itibariyle geçilecek olan uygulamadır.

Den-İz Sistemi üzerinden gerçekleştirilecek denetimlerde; denetim sonuç tutanaklarının karşılıklı olarak e-imza prosedürü ile imzalanabilmesi için müessese mesul müdürlerinin 31/12/2021 tarihine kadar güvenli elektronik imzalarını (e-imza) temin etmeleri gerekmektedir.

Detaylar için; deniz.saglik.gov.trSağlık Tesisleri Denetim ve İzleme Sistemi (Den-İz) konulu Bakanlık yazısı için tıklayınız.

e-imza Temini

Oda üyelerimiz için daha önce TÜRKTRUST firması ile yapılan anlaşma aynı şekilde devam etmektedir.

TÜRKTRUST firması başvuru işlemlerinizi;

ÜRÜN ADIBİRİM FİYAT (KDV DAHİL)
1 yıllık e-imza paketi (1 yıllık NES + Akıllı Kart + Kart Okuyucu)139₺
2 yıllık e-imza paketi (2 yıllık NES + Akıllı Kart + Kart Okuyucu)199₺
3 yıllık e-imza paketi (3 yıllık NES + Akıllı Kart + Kart Okuyucu)229₺

Üyelerimizin belirtilen fiyatlardan faydalanabilmeleri için Meslek Mensubu Kimlik Kartı/Oda Kayıt Belgesini ibraz etmeleri yeterli olacaktır.

Bilgilerinize,

Kaynak: https://www.iogo.org.tr/manset/den-iz-sistemi-hakkinda/

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

optisyenlerbirligi.com © Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları tarafımıza aittir. Kaynak göstererek paylaşabilirsiniz.